Kategoria: Uutiset

on

VALO järjestää tänä viikonloppuna KKI40 futsalin SM-lopputurnauksen Tikkurilan urheilutalolla.

Mukana on isäntäjoukkueen lisäksi viisi muuta joukkuetta – LaPo-90 Lapualta, MaKu ja Zenith Helsingistä, PuPa Kuopiosta ja WIFK Lappeenrannasta.

Kentällä esiintyy entisiä Veikkausliigan ja Futsal-liigan nimimiehiä kuten Saku Puhakainen, Mauri Keskitalo, Pasi Nevanperä ja Kimmo Tuomi.

Tervetuloa seuraamaan!

Tulokset

Lohko A
La 23.4. 12:00 Tikkurilan Urheilutalo VALO LaPo-90 2-1 (0-1)
La 23.4. 13:40 Tikkurilan Urheilutalo MaKu VALO 0-2 (0-0)
La 23.4. 15:20 Tikkurilan Urheilutalo LaPo-90 MaKu 8-1 (2-1)
Lohko B
La 23.4. 12:50 Tikkurilan Urheilutalo WIFK Zenith 1-3 (0-3)
La 23.4. 14:30 Tikkurilan Urheilutalo PuPa WIFK 7-3 (3-2)
La 23.4. 16:10 Tikkurilan Urheilutalo Zenith PuPa 2-0 (1-0)
Jatko-ottelut sunnuntaina 24.4
Su 24.4. 10:30 Tikkurilan Urheilutalo VALO PuPa 6 – 0
Su 24.4. 11:20 Tikkurilan Urheilutalo Zenith LaPo-90 4 – 3
Su 24.4. 12:10 Tikkurilan Urheilutalo MaKu WIFK 4 – 5
Su 24.4. 13:00 Tikkurilan Urheilutalo PuPa LaPo-90 3 – 11
Su 24.4. 14:00 Tikkurilan Urheilutalo VALO Zenith 4 – 0

[gmap addr=”Valkoisenlähteentie 52-54, Vantaa”]Tooltip[/gmap]

on

Puijon Pallo voitti Futsalin KKI -45 SM kultaa. Kontiolahdessa 19.-20.3. pelatussa SM lopputurnauksessa PuPa voitti finaalissa Lehmon Pallon maalein 1-5. Turnauksessa VALO (Vantaa) voitti SM pronssia kukistaen WIFK.n pronssiottelussa 2-1.

SM –lopputurnauksen järjesti Lehmon Pallo.

on

Puolustava Suomen mestari VALO järjestää KKI35 SM-lopputurnauksen Vantaan Tikkurilan Trio Sport Centerin urheiluhallissa lauantaina 14. ja sunnuntaina 15. helmikuuta 2015.

Urheiluhalli sijaitsee Tikkurilan urheilupuistossa, osoite Läntinen Valkoisenlähteentie 52.

Osallistuvat joukkueet:

Golden Futsal Team, Espoo
Kangasalan Voitto
Laajasalon Palloseura, Helsinki
Marmiksen Kuula, Helsinki
Pirkkalan Jalkapalloklubi
Vantaan Veturi – Vandas Lokomotiv
Ylöjärven Ryhti
Zenith, Helsinki

 

Lopputurnauksen lohkojako

Lohko A Lohko B
A1 VALO B1 MaKu
A2 GFT B2 YlöR
A3 PJK B3 Zenith
A4 LPS B4 KaVo

 

Otteluohjelma

on
 Sunnuntai 21.4.2013
Klo Lohko Ottelu Tulos
10:30 A WIFK – Gnistan 6 – 1 (4 – 1)
11:20 B VALO – MuSa 15 – 0 (7 – 0)
12:10 A Ilves – TP-49 0 – 1 (0 – 0)
13:00 B KaVo – Ponnistus 4 – 2 (1 – 1)
14:10 Välierä VALO – TP-49 2 – 1 (0 – 0)
15:00 Välierä WIFK – KaVo 8 – 2 (3 – 2)
16:00 Pronssiottelu  TP-49 – KaVo 1 – 3 (0 – 2)
17:00 Finaali  VALO – WIFK 8 – 3 (2 – 1)

Suomen mestari: VALO

VALO - KKI40 Suomen mestarit 2013
VALO – KKI40 Suomen mestarit 2013
Hopeaa Willmanstrand IFK (Lappeenranta)
Hopeaa Willmanstrand IFK (Lappeenranta)
Pronssia Kangasalan Voitto
Pronssia Kangasalan Voitto

on

Lauantai 20.4.2013

Klo Lohko Ottelu Tulos
12:00 A WIFK – Ilves  4 – 1 (1 – 1)
12:50 B VALO – KaVo  2 – 1  (0 – 1)
13:40 A Gnistan – TP-49  0 – 7 (0 – 5)
14:30 B MuSa – Ponnistus  1 – 4 (1 – 1)
15:20 A TP-49 – WIFK  1 – 4 (1 – 1)
16:10 B Ponnistus – VALO  2 – 5 (1 – 4)
17:00 A Ilves – Gnistan  3 – 1 (3 – 1)
17:50 B KaVo – MuSa  8 – 0 (2 – 0)
Lohko A V T H T P P
WIFK 2 0 0 8 2 6
TP-49 1 0 1 8 4 3
Ilves 1 0 1 4 5 3
Gnistan 0 0 2 1 10 0
Lohko B V T H T P P
VALO 2 0 0 7 3 6
KaVo 1 0 1 9 2 3
Ponnistus 1 0 1 6 6 3
MuSa 0 0 2 1 12 0

on

Lopputurnauksen lohkojako ja otteluohjelma

Lohko A Lohko B
Gnistan – Helsinki KaVo – Kangasala
Ilves – Tampere MuSa – Pori
TP-49 – Toijala Ponnistus – Helsinki
WIFK – Lappeenranta VALO – Vantaa

 

 

 

Lauantai 20.4.2013

Klo Lohko Ottelu Tulos
12:00 A WIFK – Ilves  –  ( – )
12:50 B VALO – KaVo  –  ( – )
13:40 A Gnistan – TP-49  –  ( – )
14:30 B MuSa – Ponnistus  –  ( – )
15:20 A TP-49 – WIFK  –  ( – )
16:10 B Ponnistus – VALO  –  ( – )
17:00 A Ilves – Gnistan  –  ( – )
17:50 B KaVo – MuSa  –  ( – )

Sunnuntai 21.4.2013

Klo Lohko Ottelu Tulos
10:30 A WIFK – Gnistan  –  ( – )
11:20 B VALO – MuSa  –  ( – )
12:10 A Ilves – TP-49  –  ( – )
13:00 B KaVo – Ponnistus  –  ( – )
14:10 Välierä B1 – A2  –  ( – )
15:00 Välierä A1 – B2  –  ( – )
16:00 Pronssiottelu  –  ( – )
17:00 Finaali  –  ( – )

Pelipaikka: Tikkurilan Urheilutalo

[gmap addr=”Läntinen Valkoisenlähteentie 52-54 Vantaa”]Urheilutalo[/gmap]

on
VALOn ikämiesten Suomen mestarit Mestaruudet
Heinonen Markku  (manageri) -67 29
Tetri Mika -68 20
Tuomi Kimmo -69 20
Vahlsten Juha -66 18
Koskinen Juha -66 16
Saarelma Harri -68 16
Korg Marko -72 15
Kåhre Lars  (mv) -74 14
Nurmi Miikka -68 13
Ignatius Marko -67 12
Paavola Tommi -65 12
Väyrynen Mika -65 12
Turunen Jari -67 10
Luolavuo Kai -59 9
Nevanperä Pasi -72 9
Karvinen Juha -66 8
Kinnunen Pasi -71 8
Lokki Sampo -75 8
Virrantuomi Tero -72 8
Järvinen Mikko -73 7
Markkanen Mika  (mv) -66 7
Simula Mikko -73 7
Ihalainen Jarkko  (mv) -70 6
Lillsund Tom -67 6
Myllyniemi Jani -73 6
Paavilainen Olavi  (mv) -47 6
Pylkkänen Olli-Pekka -67 6
Tyysteri Tomi -72 6
Leinonen Tuomas -75 5
Maakannas Timo -74 5
Mäenpää Ari -69 5
Nurmi Jukka -76 5
Rautiainen Timo  (mv) -63 5
Tuisku Leo -69 5
Virolainen Kaapo  (valmentaja) -77 5
Hupponen Timo -71 4
Häikiö Jarkko (mv) -77 4
Kankkunen Kaarlo -71 4
Karvosenoja Niko  (mv) -71 4
Laine Janne -74 4
Nybäck Timo -76 4
Riikonen Pekka -65 4
Römark Jeppe -76 4
Saastamoinen Isto -65 4
Vasara Vesa -76 4
Yli-Juuti Erkki -68 4
Gulo Alexey -73 3
Juntunen Miika -64 3
Loikas Seppo  (mv) -61 3
Lundström Ari -64 3
Mårtensson Timo -62 3
Oustimenko Ruslan -73 3
Rahimi Bouchaib -72 3
Talvitie Tuomas -71 3
Tamminen Tapio -69 3
Aksentjeff Kai -65 2
Dankov Ivo -74 2
Fadeichev Andriy -73 2
Granholm Johnny -74 2
Halme Jarmo -64 2
Hammarén Joni -69 2
Hiltunen Jouni -71 2
Hirn Riku -72 2
Laitinen Ilkka  (mv) -63 2
Makov Maksim -79 2
Mattila Esa -76 2
Miettinen Jouni -65 2
Nyholm Robin -63 2
Paukku Reijo -68 2
Pihlaja Jarmo -65 2
Rasimus Pasi -62 2
Sinkkonen Jonni -74 2
Tainio Tero -77 2
Tehari Mohamed -65 2
Thiel Muñoz Adriano -78 2
Väänänen Ville  (huoltaja) -80 2
Wickström Mika -65 2
Airaksinen Marco -70 1
Ekroth Johan -74 1
Eloneva Jari -72 1
Eskola Jussi -73 1
Fredo Getulio -54 1
Haapimaa Petri -76 1
Happonen Yrjö -70 1
Hautamo Oso  (mv) -73 1
Hiekka Mika -72 1
Hietanen Juuso -77 1
Ingves Kaj-Christer  (mv) -70 1
Kallijärvi Jarno -78 1
Kamppuri Antti -76 1
Kanerva Juha -65 1
Kansikas Tuomas -81 1
Kantee Juhani -69 1
Karppanen Aki -71 1
Kivinen Vesa -62 1
Koistinen Jussi  (mv) -76 1
Konjevic Ante -71 1
Kretov Anatolii -76 1
Kujanpää Petri -72 1
Kurkaa Paavo -80 1
Kurvinen Jani -76 1
Kåhre Markus  (mv) -69 1
Lakkakorpi Sami -75 1
Lehtimäki Olli -80 1
Lehto Kai -65 1
Lempinen Timo -64 1
Lingman Tommi -67 1
Manninen Jari -64 1
Marttinen Niko -73 1
Mattsson Lars -64 1
Mikkonen Mika -64 1
Muhonen Mika -64 1
Ollikainen Jarkko  (mv) -79 1
Ollikainen Jarno -69 1
Raatikainen Markku -65 1
Rantala Juho -74 1
Saarela Antti -75 1
Sandvik Tomi -71 1
Sartama Ville -68 1
Sergejeff Tommi -79 1
Sihvola Joni -70 1
Simonen Timo -73 1
Soiniemi Kari -72 1
Säilä Juhani -69 1
Särs Kennet -73 1
Tarkkio Kimmo -66 1
Tienhaara Marko -70 1
Tolonen Petri -68 1
Tupitsa Jari -71 1
Turunen Ilkka -80 1
Törmänen Tatu -73 1
Vaahto Jyrki -62 1
Virtanen Vesa-Pekka -77 1
Yrjänä Kalle -78 1