Kategoria: Vanhemmat

on
Pekka Riikonen WIFK 6+5
Juha Karvinen PuPa 5+4
Mika Väyrynen VALO 4+5
Tommi Visto WIFK 4+4
Arto Valtonen WIFK 6+0
Pertti Piskonen PuPa 5+1
Yrjö Happonen PuPa 4+2
Pasi Iskanius LehPa 4+2
Kai Koponen LehPa 4+2
Janne Lajunen WIFK 4+2
Jari Jääskeläinen PuPa 2+4
Mika Aho LehPa 5+0
Timo Vuori KaVo 4+0
Markku Nieminen KaVo 3+1
Kimmo Tuomi VALO 3+1
Mika Kojonkoski PuPa 2+2
Jari Hakala TP-49 3+0
Jarmo Pihlaja VALO 3+0
Aki Laukkanen PuPa 2+1
Janne Pirttijoki TP-49 2+1
Janne Savolainen PuPa 2+1
Kalevi Suhonen MuSa 2+1
Juha Vahlsten VALO 2+1
Erkki Yli-Juuti Zenith 2+1
Ari Mäenpää VALO 1+2
Juhani Säilä Zenith 1+2
Joni Hammarén VALO 2+0
Vesa Kaarna TP-49 2+0
Harri Kaivola KaVo 2+0
Ari Korhonen WIFK 2+0
Marko Ignatius VALO 1+1
Ari Jungman PuPa 1+1
Tom Lillsund VALO 1+1
Lars Mattsson Zenith 1+1
Harri Nyberg WIFK 1+1
Tommi Paavola VALO 1+1
Hannu Paukkio KaVo 1+1
Risto Salminen TP-49 1+1
Esa Aho KaVo 0+2
Miika Juntunen VALO 0+2
Kimmo Kuhlman KaVo 0+2
Vesa Martiskainen LehPa 0+2
Jari Jokinen TP-49 1+0
Hannu Kauppi MuSa 1+0
Juha Koskinen VALO 1+0
Janne Lindroos MuSa 1+0
Jarmo Mäkelä MuSa 1+0
Petri Surakka VALO 1+0
Jouni Turunen LehPa 1+0
Kimmo Ahokanto KaVo 0+1
Olli Ceder MuSa 0+1
Tomi Enkkilä TP-49 0+1
Jarkko Ihalainen VALO 0+1
Janne Kaivoluoto TP-49 0+1
Markku Kavcic PuPa 0+1
Raimo Kesti PuPa 0+1
Jukka Kettunen LehPa 0+1
Mikko Koivu TP-49 0+1
Juha Lammi MuSa 0+1
Ilkka Linnala MuSa 0+1
Ari Lundström VALO 0+1
Timo Lähteenmäki KaVo 0+1
Reijo Paukku VALO 0+1
Juha Pietikäinen TP-49 0+1
Jari Turunen VALO 0+1
Hannu Valtonen WIFK 0+1
oma maali 2+0

 

on

Sunnuntai 19.4

VALO – MuSa 9-2 (4-1)

04.38 1-0 Juha Vahlsten (Ari Mäenpää)
07.47 2-0 Tom Lillsund (Juha Vahlsten)
08.25 2-1 Kalevi Suhonen
09.57 3-1 Petri Surakka (Ari Mäenpää)
11.34 4-1 Marko Ignatius (Miika Juntunen)
12.37 5-1 Jarmo Pihlaja (Miika Juntunen)
14.08 6-1 Juha Koskinen (Ari Lundström)
14.34 6-2 Jarmo Mäkelä (Kalevi Suhonen)
19.33 7-2 Ari Mäenpää (Jari Turunen)
20.55 8-2 Jarmo Pihlaja (Tom Lillsund)
21.35 9-2 Joni Hammarén (Jarkko Ihalainen)

Zenith – WIFK 0-3 (0-1)

02.28 0-1 Janne Lajunen (Pekka Riikonen)
13.58 0-2 Arto Valtonen
20.46 0-3 Pekka Riikonen (Janne Lajunen)

KaVo – LehPa 2-5 (2-0)

02.07 1-0 Harri Kaivola (Kimmo Ahokanto)
05.55 2-0 Timo Vuori (Markku Nieminen)
13.51 2-1 Kai Koponen (Pasi Iskanius)
14.46 2-2 Pasi Iskanius (Kai Koponen)
22.02 2-3 Pasi iskanius (Kai Koponen)
23.29 2-4 Pasi Iskanius
23.57 2-5 Mika Aho (Vesa Martiskainen)

TP-49 – PuPa 3-8 (1-2)

00.57 0-1 Jari Jääskeläinen (Mika Kojonkoski)
04.21 1-1 Janne Pirttijoki (Juha Pietikäinen)
07.54 1-2 Mika Kojonkoski (Pertti Piskonen)
12.24 1-3 Juha Karvinen
14.47 2-3 Risto Salminen (Janne Kaivoluoto)
16.57 2-4 Pertti Piskonen (Aki Laukkanen)
19.03 2-5 Pertti Piskonen (Yrjö Happonen)
19.47 2-6 Juha Karvinen
20.57 2-7 Yrjö Happonen (Juha Karvinen)
21.16 3-7 Vesa Kaarna
22:53 3-8 Jari Jääskeläinen (Mika Kojonkoski)

1.välierä: VALO – PuPa 5-4 rp 3-3 (2-3)

04.18 0-1 Juha Karvinen (Jari Jääskeläinen)
08.41 0-2 Yrjö Happonen (Raimo Kesti)
09.06 0-3 Mika Kojonkoski (Jari Jääskeläinen)
09.49 1-3 Mika Väyrynen (Kimmo Tuomi)
11.57 2-3 Kimmo Tuomi (Mika Väyrynen)
14.42 3-3 Mika Väyrynen (Tommi Paavola)
rp 3-4 Janne Savolainen
rp 4-4 Mika Väyrynen
rp 5-4 Joni Hammarén

2.välierä: WIFK – LehPa 5-2 (3-1)

01.37 1-0 Tommi Visto
06.30 2-0 Pekka Riikonen (Tommi Visto)
06.41 2-1 Pasi Iskanius (Jukka Kettunen)
11.35 3-1 Pekka Riikonen (Harri Nyberg)
12.19 3-2 Jouni Turunen
22.14 4-2 Ari Korhonen (Janne Lajunen)
23.13 5-2 Pekka Riikonen

Pronssiottelu: PuPa – LehPa 5-1 (1-0)

11.44 1-0 Pertti Piskonen (Markku Kavcic)
13.41 2-0 Vesa Martiskainen (o.m.)
15.29 3-0 Ari Jungman (Jari Jääskeläinen)
16.36 3-1 Mika Aho
16.49 4-1 Pertti Piskonen (Yrjö Happonen)
18.22 5-1 Juha Karvinen

Loppuottelu: VALO – WIFK 1-4 (0-1)

11.00 0-1 Janne Lajunen
16.57 0-2 Tommi Visto (6 m)
17.11 1-2 Tommi Paavola (Mika Väyrynen)
17.32 1-3 Janne Lajunen (Hannu Valtonen)

20.12 1-4 Janne Lajunen (Tommi Visto)

Kultaa: WIFK, Lappeenranta

WIFK - KKI45 Suomen mestari 2015
WIFK – KKI45 Suomen mestari 2015

Hopeaa: VALO, Vantaa

VALO - KKI45 hopeajoukkue 2015
VALO – KKI45 hopeajoukkue 2015

Pronssia: Puijon Pallo, Kuopio

 

PuPa - KKI45 pronssijoukkue 2015
PuPa – KKI45 pronssijoukkue 2015

on

Lauantai, 18.4.2015

VALO – KaVo 2-1 (1-0)
05.58 1-0 Juha Vahlsten (Mika Väyrynen)
18.48 1-1 Markku Nieminen (Kimmo Kuhlman)
22.40 2-1 Kimmo Tuomi (Mika Väyrynen)

Zenith – TP-49 3-2 (1-1)
01.32 0-1 Jari Jokinen (Mikko Koivu)
10.51 1-1 Lars Mattsson (Juhani Säilä)
12-55 2-1 Erkki Yli-Juuti (Lars Mattsson)
16.54 2-2 Janne Pirttijoki
19.40 3-2 Erkki Yli-Juuti (Juhani Säilä)

MuSa – LehPa 3-5 (1-2)
03.28 1-0 Janne Lindroos (Ilkka Linnala)
03.39 1-1 Mika Aho
05.31 1-2 Kai Koponen (Pasi Iskanius)
12.50 1-3 Kai Koponen (Vesa Martiskainen)
13.33 2-3 Kalevi Suhonen (Olli Ceder)
15.21 3-3 Hannu Kauppi (Juha Lammi)
20.08 3-4 Mika Aho
23.12 3-5 Mika Aho

WIFK – PuPa 2-2 (0-1)
05.56 0-1 Aki Laukkanen (Juha Karvinen)
13.20 0-2 Juha Karvinen (Jari Jääskeläinen)
15.58 1-2 Ari Korhonen (Pekka Riikonen)
16.26 2-2 Arto Valtonen (Tommi Visto)

LehPa – VALO 1-3 (1-1)
09.48 0-1 Kimmo Tuomi (Marko Ignatius)
11.42 1-1 Kai Koponen
12.40 1-2 Mika Väyrynen (Reijo Paukku)
20.46 1-3 Jarmo Pihlaja (Mika Väyrynen)

PuPa – Zenith 5-1 (2-0)
08.48 1-0 Yrjö Happonen (Juha Karvinen)
04.47 2-0 Yrjö Happonen (Juha Karvinen)
15.23 3-0 Janne Savolainen
16.29 4-0 Pertti Piskonen (Ari Jungman)
18.13 4-1 Juhani Säilä (Erkki Yli-Juuti)
21.07 5-1 Aki Laukkanen (Janne Savolainen)

KaVo – MuSa 7-0 (4-0)
01.12 1-0 Timo Vuori (Hannu Paukkio)
03.01 2-0 Markku Nieminen (Esa Aho)
04.51 3-0 Hannu Paukkio (Timo Lähteenmäki)
11.05 4-0 Harri Kaivola (Kimmo Kuhlman)
15.33 5-0 Markku Nieminen
21.33 6-0 Timo Vuori (Esa Aho)
23.52 7-0 Timo Vuori (10 m)

TP-49 – WIFK 4-10 (1-5)
02.29 0-1 Vesa Kaarna (o.m.)
03.01 0-2 Pekka Riikonen
03.33 1-2 Jari Hakala
05.28 1-3 Arto Valtonen (Pekka Riikonen)
08.40 1-4 Arto Valtonen (Pekka Riikonen)
09.14 1-5 Pekka Riikonen
12.40 2-5 Vesa Kaarna (Tomi Enkkilä)
13.56 3-5 Jari Hakala (Risto Salminen)
14.31 3-6 Tommi Visto
17.28 4-6 Jari Hakala (Janne Pirttijoki)
21.15 4-7 Tommi Visto (10 m)
21.48 4-8 Arto Valtonen (Pekka Riikonen)
22.36 4-9 Arto Valtonen (Tommi Visto)
23.30 4-10 Harri Nyberg

 

 

 

on

Puolustava Suomen mestari VALO hakee tänä viikonloppuna hattutemppua kun KKI45 joukkue haluaa jatkaa KKI35 ja KKI40 joukkueiden aloittamaa kultaputkea. Tule seuraamaan VALOn kultajahtia Tikkurilan urheilutalolle lauantaina 18. huhtikuuta ja sunnuntaina 19. huhtikuuta. Otteluihin on vapaa pääsy.

Lopputurnauksen lohkojako

Lohko A Lohko B
A1 VALO – Vantaa B1 Zenith – Helsinki
A2 KaVo – Kangasala B2 TP-49 – Akaa
A3 MuSa – Pori B3 WIFK – Lappeenranta
A4 LehPa – Joensuu B4 PuPa – Kuopio

Otteluohjelma

Lauantai, 18.4.2015

Klo Lohko Ottelu Tulos
11.30 A A1 – A2
12.20 B B1 – B2
13.10 A A3 – A4
14.00 B B3 – B4
14.50 A A4 – A1
15.40 B B4 – B1
16.30 A A2 – A3
17.20 B B2 – B3

Sunnuntai, 19.4.2015

Klo Lohko Ottelu Tulos
9.00 A A1 – A3
9.50 B B1 – B3
10.40 A A2 – A4
11.30 B B2 – B4

Sijoitusottelut
Sunnuntai 19.4.2015

12.40 Välierä (A1 – B2)
13.30 Välierä (B1 – A2)
14.30 Pronssiottelu
15.30 Finaali

 

on

VALO – PJK  3-1 (1-1)
10.10 1-0 Harri Saarelma (Tommi Paavola)
11.14 1-1 Rami Naulo
17.51 2-1 Adriano Thiel Muñoz (Juha Vahlsten)
20.58 3-1 Sampo Lokki (Adriano Thiel Muñoz)

MaKu – Zenith  4-1 (4-0)
02.16 1-0 Petri Kovalainen (Janne Mattila)
04.19 2-0 Mika Helin (Ville Laitinen)
08.28 3-0 Sami Salmi (Tero Katajanheimo)
11.13 4-0 Bengt Henriksson (Mika Helin)
22.05 4-1 Veijo Kammonen (Toni Pohjansaro)

GFT – LPS  3-2 (3-0)
01.38 1-0 Panu Kuusela (Miro Kurvinen)
04.05 2-0 Panu Kuusela (Teemu Terho)
10.44 3-0 Miika Marin (Fernando Goncalves)
19.39 3-1 Jarkko Suominen
22.07 3-2 Jarkko Suominen (Janne Suvensalmi)

YlöR – KaVo  3-4 (2-2)
03.37 1-0 Miika Saarenrinne (Sami Vartiainen)
07.02 2-0 Tuomo Muuttoranta (Sami Vartiainen)
08.14 2-1 Reza Rouh-Gandom (6 m)
10.24 2-2 Miikka Innala (Jussi Jokilampi)
13.36 2-3 Jussi Jokilampi (Toni Niskala)
3-3 22.42 Ville Vuorinen (Miika Saarenrinne)
3-4 23.06 Reza Rouh-Gandom (6 m)

Välierä: VALO – KaVo 4-1 (1-0)
01.30 1-0 Adriano Thiel Muñoz (Sampo Lokki)
18.17 2-0 Marko Korg (Kimmo Tuomi)
19.35 3-0 Tommi Paavola (Timo Maakannas)
21.24 3-1 Jussi Jokilampi (Miikka Innala)
23.17 4-1 Jussi Eskola (Jeppe Römark)

Välierä: MaKu – PJK  9-2 (3-1)
03.30 1-0 Mika Helin (Ville Vänskä)
05.06 2-0 Bengt Henriksson (Sami Salmi)
05.14 2-1 Jarkko Mattila (Mika Paananen)
10.45 3-1 Mika Helin (Tommi Raudoskoski)
15.00 4-1 Tommi Raudoskoski (Mika Helin)
16.25 5-1 Petri Kovalainen (Mika Itkonen)
17.46 6-1 Tommi Raudoskoski (Ville Vänskä)
18.29 7-1 Mika Itkonen (Ville Laitinen)
19.15 8-1 Bengt Henriksson (Janne Mattila)
21.00 8-2 Jan Hiltunen (Antti Latvanen)
23.10 9-2 Mika Itkonen (Mika Helin)

Pronssiottelu: KaVo – PJK 2-8 (0-4)
00.28 0-1 Toni Niskala (o.m.)
03.48 0-2 Antti Latvanen
08.19 0-3 Jarkko Mattila (Olli Jääskeläinen)
09.06 0-4 Jan Hiltunen (Markus Lindroos)
13.08 0-5 Hannu Hartman (Marko Huitula)
13.29 1-5 Toni Niskala (Karri Saarinen)
14.43 2-5 Kai Käpylä (Toni Niskala)
17.09 2-6 Marko Huitula (Hannu Hartman)
18.44 2-7 Thomas Granlund (Markus Lindroos)
23.34 2-8 Thomas Granlund (Antti Latvanen)

Loppuottelu: VALO – MaKu 2-1 (0-0)
13.14 1-0 Mikko Järvinen (Kimmo Tuomi)
17.24 1-1 Mika Helin (Mika Itkonen)
21.46 2-1 Mikko Järvinen (Sampo Lokki)

VALOn mestarijoukkue:
Jarkko Häikiö (mv), Lasse Kåhre (mv), Mika Markkanen (mv), Kimmo Tuomi (C), Tommi Paavola, Sampo Lokki, Adriano Thiel Muñoz, Marko Korg, Harri Saarelma, Vesa Vasara, Mikko Järvinen, Juha Vahlsten, Jeppe Römark, Timo Maakannas, Mika Tetri, Jussi Eskola, Pasi Kinnunen, Pasi Nevanperä, Juha Karvinen, Bouchaib Rahimi.

Manageri: Markku Heinonen, valmentaja: Kaapo Virolainen.

KKI35 Suomen mestarit 2015
KKI35 Suomen mestarit 2015
Hopeamitalistit KKI35 2015
Hopeamitalistit KKI35 2015
KKI35 pronssimitalistit 2015
KKI35 pronssimitalistit 2015

Pistepörssi

Mika Helin MaKu 10+4
Markus Lindroos PJK 2+5
Pasi Nevanperä VALO 3+3
Kimmo Tuomi VALO 3+3
Jan Hiltunen PJK 5+0
Jussi Jokilampi KaVo 2+3
Antti Latvanen PJK 2+3
Tommi Paavola VALO 2+3
Sami Salmi MaKu 2+3
Bengt Henriksson MaKu 4+0
Mikko Järvinen VALO 4+0
Miikka Innala KaVo 3+1
Tommi Raudoskoski MaKu 3+1
Mika Itkonen MaKu 2+2
Toni Niskala KaVo 2+2
Miika Saarenrinne YlöR 2+2
Adriano Thiel Muñoz VALO 2+2
Sami Vartiainen YlöR 2+2
Marko Huitula PJK 1+3
Janne Mattila MaKu 1+3
Panu Kuusela GFT 3+0
Jarkko Mattila PJK 3+0
Thomas Granlund LPS 2+1
Arpad Mester LPS 2+1
Reza Rouh-Gandom KaVo 2+1
Sampo Lokki VALO 1+2
Tuomo Muuttoranta YlöR 1+2
Teemu Terho GFT 1+2
Ville Vänskä MaKu 1+2
Veijo Kammonen Zenith 2+0
Tero Karhu GFT 2+0
Petri Kovalainen MaKu 2+0
Jarkko Suominen LPS 2+0
Hannu Hartman PJK 1+1
Tero Katajanheimo MaKu 1+1
Marko Korg VALO 1+1
Pauli Ojalehto GFT 1+1
Mika Paananen PJK 1+1
Vesa Pahkamaa GFT 1+1
Risto Salmi GFT 1+1
Mika Tetri VALO 1+1
Akseli Tuomivaara LPS 1+1
Sami Kaalikoski LPS 0+2
Ville Laitinen MaKu 0+2
Jussi Eskola VALO 1+0
Pekka Haapimaa LPS 1+0
Henri Karhatsu Zenith 1+0
Kai Käpylä KaVo 1+0
Miika Marin GFT 1+0
Rami Naulo PJK 1+0
Mikko Nummenmaa GFT 1+0
Bouchaib Rahimi VALO 1+0
Harri Saarelma VALO 1+0
Mika Telinkangas LPS 1+0
Vesa Vasara VALO 1+0
Ville Vuorinen YlöR 1+0
Sami Aiho Zenith 0+1
Fernando Goncalves GFT 0+1
Roope Heilala GFT 0+1
Olli Jääskeläinen PJK 0+1
Pasi Kinnunen VALO 0+1
Antti Kippola LPS 0+1
Miro Kurvinen GFT 0+1
Lasse Kåhre VALO 0+1
Timo Maakannas VALO 0+1
Toni Pohjansaro Zenith 0+1
Jeppe Römark VALO 0+1
Karri Saarinen KaVo 0+1
Janne Suvensalmi LPS 0+1
Juhani Säilä Zenith 0+1
Juha Vahlsten VALO 0+1
oma maali 2+0

 

on

Lauantai, 14.2.2015

VALO – GFT 4-4 (2-1)

07.08 1-0 Pasi Nevanperä (Adriano)
07.40 1-1 Pauli Ojalehto (6 m)
11.57 2-1 Mika Tetri (Lasse Kåhre)
13.31 3-1 Bouchaib Rahimi (Pasi Nevanperä)
13.50 3-2 Panu Kuusela
15.02 4-2 Kimmo Tuomi (Marko Korg)
17.22 4-3 Risto Salmi (Pauli Ojalehto)
20.02 4-4 Vesa Pahkamaa (Roope Heilala)

MaKu – YlöR 7-0 (3-0)

08.01 1-0 Tero Katajanheimo (Janne Mattila)
08.44 2-0 Mika Helin (10 m)
09.44 3-0 Mika Helin
12.25 4-0 Bengt Henriksson (Sami Salmi)
16.15 5-0 Mika Helin
20.28 6-0 Ville Vänskä (Sami Salmi)
21.26 7-0 Mika Helin (6 m)

PJK – LPS 4-3 (2-2)

01.19 0-1 Akseli Tuomivaara (Antti Kippola)
06.09 1-1 Jan Hiltunen
08.05 1-2 Mika Telinkangas (Sami Kaalikoski)
11.54 2-2 Mika Paananen (Marko Huitula)
16.35 2-3 Pekka Haapimaa (Arpad Mester)
22.50 3-3 Jan Hiltunen (Marko Huitula)
23.44 4-3 Antti Latvanen (Markus Lindroos)

Zenith – KaVo 1-1 (1-1)

01.05 0-1 Miikka Innala (Jussi Jokilampi)
07.03 1-1 Henri Karhatsu (Sami Aiho)

LPS – VALO 2-8 (1-2)

02.06 1-0 Arpad Mester (Akseli Tuomivaara)
02.55 1-1 Mikko Järvinen (Pasi Kinnunen)
07.45 1-2 Tommi Paavola (Pasi Nevanperä)
12.24 1-3 Pasi Nevanperä (Kimmo Tuomi)
15.46 1-4 Pasi Nevanperä (Tommi Paavola)
19.57 1-5 Kimmo Tuomi
20.43 2-5 Arpad Mester (Sami Kaalikoski)
22.50 2-6 Kimmo Tuomi (Pasi Nevanperä)
23.09 2-7 Mikko Järvinen (Mika Tetri)
23.50 2-8 Vesa Vasara (Tommi Paavola)

KaVo – MaKu 2-5 (1-2)

07.01 0-1 Sami Salmi
07.23 1-1 Miikka Innala (Jussi Jokilampi)
09.11 1-2 Mika Helin
14.22 1-3 Janne Mattila (Mika Helin)
16.19 1-4 Mika Helin
17.46 2-4 Toni Niskala (Reza Rouh-Gandom)
23.31 2-5 Tommi Raudoskoski

GFT – PJK 4-5 (4-3)

01.28 1-0 Mikko Nummenmaa (Vesa Pahkamaa)
01.56 2-0 Tero Karhu
05.38 2-1 Mikko Nummenmaa (o.m.)
06.14 2-2 Jan Hiltunen (Markus Lindroos)
06.56 3-2 Teemu Terho (Risto Salmi)
10.08 4-2 Tero Karhu (Teemu Terho)
11.49 4-3 Jarkko Mattila (Markus Lindroos)
12.33 4-4 Markus Lindroos (Thomas Granlund)
23.15 4-5 Markus Lindroos (Antti Latvanen)

YlöR – Zenith 3-1 (2-1)

01.31 0-1 Veijo Kammonen (Juhani Säilä)
04.02 1-1 Sami Vartiainen (Tuomo Muuttoranta)
10.09 2-1 Sami Vartiainen (Miika Saarenrinne)
23.52 3-1 Miika Saarenrinne (Tuomo Muuttoranta)

 

on

VALO – KPT-85  10-0 (5-0)

1-0  0.48 Juha Vahlsten (Marko Ignatius)

2-0  3.19 Marko Korg (Marko Ignatius)

3-0  9.00 Marko Korg (Mikko Järvinen)

4-0  9.35 Marko Ignatius (Kimmo Tuomi)

5-0  10.58 Kimmo Tuomi (Ruslan Oustimenko)

6-0  12.43 Harri Saarelma (Kimmo Tuomi)

7-0 20.33 Kimmo Tuomi (Marko Ignatius)

8-0 21.38 Jari Turunen (Kimmo Tuomi)

9-0 23.16 Jari Turunen (Mikko Järvinen)

10-0 23.30 Kimmo Tuomi (Marko Ignatius)

 

Loiske – LehPa  3-3 (2-2)

0-1  2.33 Janne Kröger (Tero Vornanen)

0-2 5.09 Sampo Moilanen (Mika Mustonen)

1-2 8.05 Markku Nieminen (Tuomas Hoppu)

2-2 9.24 Tuomas Hoppu

3-2 16.10 Jouni Antinaho

3-3 22.02 Mika Mustonen (Risto Karjalainen)

 

PPV/Los Legendaries – WIFK  1-2 (1-1)

1-0 6.57 Tommi Lassila (Petri Surakka)

1-1 8.27 Jouni Kilpeläinen (Pekka Riikonen)

1-2 15.13 Pekka Riikonen (Jorma Spets)

 

Zenith – YlöR  3-1 (2-0)

1-0 4.14 Marko Jenze (Erkki Yli-Juuti)

2-0 7.00 Erkki Yli-Juuti (Petri Tolonen)

2-1 12.22 Matti Hiltunen (Janne Kaasinen)

3-1 17.01 Mikko Aitkoski (Veijo Kammonen)

 

1.SF: VALO – Loiske  3-2 (2-1)

0-1 1.51 Karri Saarinen (Esa Oksala)

1-1 3.59 Kimmo Tuomi (Marko Ignatius)

2-1 5.31 Kimmo Tuomi (Juha Karvinen)

3-1 16.12 Janne Laine (Kimmo Tuomi)

3-2 18.48 Karri Saarinen (Timo Vuori)

 

2.SF: Zenith – WIFK  1-2 (0-2)

0-1 9.22 Antti Riikonen (Hannu Valtonen)

0-2 1.25 Jouni Kilpeläinen (Arto Valtonen)

1-2 12.52 Veijo Kammonen

 

Pronssiott. Loiske – Zenith  5-6 rp  2-2 (0-1)

0-1 4.13 Mikko Aitkoski (Juhani Säilä)

1-1 20.04 Markku Nieminen (Jouni Antinaho)

2-1 21.47 Karri Saarinen (Timo Vuori)

2-2 22.51 Erkki Yli-Juuti (Juhani Säilä)

2-3 rp Lars Mattsson

3-3 rp Timo Vuori

3-4 rp Veijo Kammonen

4-4 rp Roope Komppa

4-5 rp Mikko Aitkoski

5-5 rp Karri Saarinen

5-6 rp Petri Tolonen

 

Loppuott. VALO – WIFK  6-3 (5-0)

1-0 3.43 Tommi Paavola (Marko Korg)

2-0 6.48 Ruslan Oustimenko (Tommi Paavola)

3-0 8.28 Kimmo Tuomi

4-0 10.06 Kimmo Tuomi (10 m)

5-0 11.36 Jari Turunen (Tommi Paavola)

6-0 14.01 Juha Vahlsten (Ruslan Oustimenko)

6-1 15.51 Hannu Valtonen (Pekka Riikonen)

6-2 16.33 Hannu Valtonen (Pekka Riikonen)

6-3 18.39 Jorma Spets (Pekka Riikonen)

on

klo 11.00 VALO – PPV/Los Legendaries  5-3 (3-0)

1-0 0.38 Bouchaib Rahimi (Mika Tetri)

2-0 6.42 Jari Turunen (Kimmo Tuomi)

3-0 9.06 Kimmo Tuomi (Harri Saarelma)

4-0 12.58 Mika Väyrynen (Pasi Kinnunen)

5-0 17.01 Mika Väyrynen (6 m)

5-1 19.02 Janne Mattila

5-2 20.28 Janne Mattila (Petri Surakka)

5-3 21.43 Aleksi Valta
klo 11.50 Loiske – Zenith  2-2 (1-1)

1-0  5.30 Karri Saarinen (Kimmo Kuhlman)

1-1 6.36 Veijo Kammonen (Mikko Aitkoski)

2-1 16.28 Karri Saarinen (Timo Vuori)

2-2 17.46 Mikko Aitkoski (Veijo Kammonen)

 

klo 12.40 KPT-85 – WIFK  2-5 (2-1)

1-0 3.40 Esa Savolainen (Ilkka Nisula)

2-0 4.22 Jyrki Holpainen (Jorma Karppinen)

2-1 11.34 Arto Valtonen (Hannu Valtonen)

2-2 12.56 Jouni Kilpeläinen (Pekka Riikonen)

2-3 18.31 Jouni Kilpeläinen

2-4 22.27 Pekka Riikonen

2-5 23.13 Antti Riikonen (Pekka Riikonen)

 

klo 13.30 LehPa – YlöR  8-2 (1-0)

1-08.30 Mika Aho (Ville Turunen)

1-1 12.11 Juha-Pekka Peltomäki (Mika Lähteenmäki)

2-1 12.34 Mika Mustonen

3-1 13.13 Aki Gröhn (Kai Koponen)

4-1 19.43 Kai Koponen (Pasi Iskanius)

5-1 20.06 Janne Kröger (Aki Gröhn)

6-1 20.20 Mika Aho

7-1 20.44 Mika Mustonen

7-2 21.03 Juha-Pekka Peltomäki

8-2 23.18 Janne Kröger

 

klo 14.20 WIFK – VALO  1-4 (0-2)

0-1 3.01 Mika Tetri (Ruslan Oustimenko)

0-2 10.51 Pasi Nevanperä (Tommi Paavola)

0-3 15.35 Kimmo Tuomi

1-3 19.13 Jouni Kilpeläinen

1-4 20.39 Pasi Kinnunen (Kimmo Tuomi)

 

klo 15.10 YlöR – Loiske  2-7 (1-3)

0-1  1.54 Timo Vuori (Esa Oksala)

0-2 5.16 Jouni Antinaho (Karri Saarinen)

1-2 6.27 Marko Huitula

1-3 8.50 Timo Vuori (6 m)

1-4 16.58 Esa Oksala (Kimmo Kuhlman)

1-5 17.55 Markku Nieminen (Kimmo Kuhlman)

1-6 18.51 Tuomas Hoppu (Karri Saarinen)

2-6 20.10 Marko Huitula (Rami Naulo)

2-7 23.18 Karri Saarinen (Timo Vuori)

 

klo 16.00 PPV/Los Legendaries – KPT-85  4-3 (2-1)  

1-0 0.47 Aleksi Valta (Janne Mattila)

1-1 4.12 Ilkka Nisula (Juri Holpainen)

2-1 4.58 Petri Tamskanen (Tommi Lassila)

3-1 16.26 Petri Tanskanen

4-1 17.12 Tuomo Berg (Eero Pietilä)

4-2 17.29 Jyrki Holpainen

4-3 21.32 Petri Kallinen (Jyrki Holpainen)

 

klo 16.50 Zenith – LehPa  3-0 (1-0)

1-0 7.24 Petri Tolonen (Veijo Kammonen)

2-0 13.10 Marko Jenze (Erkki Yli-Juuti)

3-0 22.35 Veijo Kammonen

on

Lohkojako

Lohko A Lohko B
PPV/Los Legendaries, Helsinki Lehmon Pallo, Joensuu
KPT-85, Kemi Sääksjärven Loiske
VALO Ylöjärven Ryhti
WIFK, Lappeenranta Zenith, Helsinki

Otteluohjelma

Lauantai, 26.4.2014

Klo Lohko Ottelu Tulos
11.00 A VALO – PPV/Los Legendaries  5-3 (3-0)
11.50 B Loiske – Zenith  2-2 (1-1)
12.40 A KPT-85 – WIFK  2-5 (2-1)
13.30 B LehPa – YlöR  8-2 (1-0)
14.20 A WIFK – VALO  1-4 (0-2)
15.10 B YlöR – Loiske  2-7 (1-3)
16.00 A PPV/Los Legendaries – KPT-85  4-3 (2-2)
16.50 B Zenith – LehPa  3-0 (1-0)

Sunnuntai, 27.4.2014

Klo Lohko Ottelu Tulos
10.30 A VALO – KPT-85  10 – 0 (5-0)
11.20 B Loiske – LehPa  3 – 3 (2-2)
12.10 A PPV/Los Legendaries – WIFK  1 – 2 (1-1)
13.00 B Zenith – YlöR  3 – 1  (2-0)