Tekijä: admin

on

klo 11.00 VALO – PPV/Los Legendaries  5-3 (3-0)

1-0 0.38 Bouchaib Rahimi (Mika Tetri)

2-0 6.42 Jari Turunen (Kimmo Tuomi)

3-0 9.06 Kimmo Tuomi (Harri Saarelma)

4-0 12.58 Mika Väyrynen (Pasi Kinnunen)

5-0 17.01 Mika Väyrynen (6 m)

5-1 19.02 Janne Mattila

5-2 20.28 Janne Mattila (Petri Surakka)

5-3 21.43 Aleksi Valta
klo 11.50 Loiske – Zenith  2-2 (1-1)

1-0  5.30 Karri Saarinen (Kimmo Kuhlman)

1-1 6.36 Veijo Kammonen (Mikko Aitkoski)

2-1 16.28 Karri Saarinen (Timo Vuori)

2-2 17.46 Mikko Aitkoski (Veijo Kammonen)

 

klo 12.40 KPT-85 – WIFK  2-5 (2-1)

1-0 3.40 Esa Savolainen (Ilkka Nisula)

2-0 4.22 Jyrki Holpainen (Jorma Karppinen)

2-1 11.34 Arto Valtonen (Hannu Valtonen)

2-2 12.56 Jouni Kilpeläinen (Pekka Riikonen)

2-3 18.31 Jouni Kilpeläinen

2-4 22.27 Pekka Riikonen

2-5 23.13 Antti Riikonen (Pekka Riikonen)

 

klo 13.30 LehPa – YlöR  8-2 (1-0)

1-08.30 Mika Aho (Ville Turunen)

1-1 12.11 Juha-Pekka Peltomäki (Mika Lähteenmäki)

2-1 12.34 Mika Mustonen

3-1 13.13 Aki Gröhn (Kai Koponen)

4-1 19.43 Kai Koponen (Pasi Iskanius)

5-1 20.06 Janne Kröger (Aki Gröhn)

6-1 20.20 Mika Aho

7-1 20.44 Mika Mustonen

7-2 21.03 Juha-Pekka Peltomäki

8-2 23.18 Janne Kröger

 

klo 14.20 WIFK – VALO  1-4 (0-2)

0-1 3.01 Mika Tetri (Ruslan Oustimenko)

0-2 10.51 Pasi Nevanperä (Tommi Paavola)

0-3 15.35 Kimmo Tuomi

1-3 19.13 Jouni Kilpeläinen

1-4 20.39 Pasi Kinnunen (Kimmo Tuomi)

 

klo 15.10 YlöR – Loiske  2-7 (1-3)

0-1  1.54 Timo Vuori (Esa Oksala)

0-2 5.16 Jouni Antinaho (Karri Saarinen)

1-2 6.27 Marko Huitula

1-3 8.50 Timo Vuori (6 m)

1-4 16.58 Esa Oksala (Kimmo Kuhlman)

1-5 17.55 Markku Nieminen (Kimmo Kuhlman)

1-6 18.51 Tuomas Hoppu (Karri Saarinen)

2-6 20.10 Marko Huitula (Rami Naulo)

2-7 23.18 Karri Saarinen (Timo Vuori)

 

klo 16.00 PPV/Los Legendaries – KPT-85  4-3 (2-1)  

1-0 0.47 Aleksi Valta (Janne Mattila)

1-1 4.12 Ilkka Nisula (Juri Holpainen)

2-1 4.58 Petri Tamskanen (Tommi Lassila)

3-1 16.26 Petri Tanskanen

4-1 17.12 Tuomo Berg (Eero Pietilä)

4-2 17.29 Jyrki Holpainen

4-3 21.32 Petri Kallinen (Jyrki Holpainen)

 

klo 16.50 Zenith – LehPa  3-0 (1-0)

1-0 7.24 Petri Tolonen (Veijo Kammonen)

2-0 13.10 Marko Jenze (Erkki Yli-Juuti)

3-0 22.35 Veijo Kammonen

on

Lohkojako

Lohko A Lohko B
PPV/Los Legendaries, Helsinki Lehmon Pallo, Joensuu
KPT-85, Kemi Sääksjärven Loiske
VALO Ylöjärven Ryhti
WIFK, Lappeenranta Zenith, Helsinki

Otteluohjelma

Lauantai, 26.4.2014

Klo Lohko Ottelu Tulos
11.00 A VALO – PPV/Los Legendaries  5-3 (3-0)
11.50 B Loiske – Zenith  2-2 (1-1)
12.40 A KPT-85 – WIFK  2-5 (2-1)
13.30 B LehPa – YlöR  8-2 (1-0)
14.20 A WIFK – VALO  1-4 (0-2)
15.10 B YlöR – Loiske  2-7 (1-3)
16.00 A PPV/Los Legendaries – KPT-85  4-3 (2-2)
16.50 B Zenith – LehPa  3-0 (1-0)

Sunnuntai, 27.4.2014

Klo Lohko Ottelu Tulos
10.30 A VALO – KPT-85  10 – 0 (5-0)
11.20 B Loiske – LehPa  3 – 3 (2-2)
12.10 A PPV/Los Legendaries – WIFK  1 – 2 (1-1)
13.00 B Zenith – YlöR  3 – 1  (2-0)

 

 

on
 Sunnuntai 21.4.2013
Klo Lohko Ottelu Tulos
10:30 A WIFK – Gnistan 6 – 1 (4 – 1)
11:20 B VALO – MuSa 15 – 0 (7 – 0)
12:10 A Ilves – TP-49 0 – 1 (0 – 0)
13:00 B KaVo – Ponnistus 4 – 2 (1 – 1)
14:10 Välierä VALO – TP-49 2 – 1 (0 – 0)
15:00 Välierä WIFK – KaVo 8 – 2 (3 – 2)
16:00 Pronssiottelu  TP-49 – KaVo 1 – 3 (0 – 2)
17:00 Finaali  VALO – WIFK 8 – 3 (2 – 1)

Suomen mestari: VALO

VALO - KKI40 Suomen mestarit 2013
VALO – KKI40 Suomen mestarit 2013
Hopeaa Willmanstrand IFK (Lappeenranta)
Hopeaa Willmanstrand IFK (Lappeenranta)
Pronssia Kangasalan Voitto
Pronssia Kangasalan Voitto

on

Lauantai 20.4.2013

Klo Lohko Ottelu Tulos
12:00 A WIFK – Ilves  4 – 1 (1 – 1)
12:50 B VALO – KaVo  2 – 1  (0 – 1)
13:40 A Gnistan – TP-49  0 – 7 (0 – 5)
14:30 B MuSa – Ponnistus  1 – 4 (1 – 1)
15:20 A TP-49 – WIFK  1 – 4 (1 – 1)
16:10 B Ponnistus – VALO  2 – 5 (1 – 4)
17:00 A Ilves – Gnistan  3 – 1 (3 – 1)
17:50 B KaVo – MuSa  8 – 0 (2 – 0)
Lohko A V T H T P P
WIFK 2 0 0 8 2 6
TP-49 1 0 1 8 4 3
Ilves 1 0 1 4 5 3
Gnistan 0 0 2 1 10 0
Lohko B V T H T P P
VALO 2 0 0 7 3 6
KaVo 1 0 1 9 2 3
Ponnistus 1 0 1 6 6 3
MuSa 0 0 2 1 12 0

on

Lopputurnauksen lohkojako ja otteluohjelma

Lohko A Lohko B
Gnistan – Helsinki KaVo – Kangasala
Ilves – Tampere MuSa – Pori
TP-49 – Toijala Ponnistus – Helsinki
WIFK – Lappeenranta VALO – Vantaa

 

 

 

Lauantai 20.4.2013

Klo Lohko Ottelu Tulos
12:00 A WIFK – Ilves  –  ( – )
12:50 B VALO – KaVo  –  ( – )
13:40 A Gnistan – TP-49  –  ( – )
14:30 B MuSa – Ponnistus  –  ( – )
15:20 A TP-49 – WIFK  –  ( – )
16:10 B Ponnistus – VALO  –  ( – )
17:00 A Ilves – Gnistan  –  ( – )
17:50 B KaVo – MuSa  –  ( – )

Sunnuntai 21.4.2013

Klo Lohko Ottelu Tulos
10:30 A WIFK – Gnistan  –  ( – )
11:20 B VALO – MuSa  –  ( – )
12:10 A Ilves – TP-49  –  ( – )
13:00 B KaVo – Ponnistus  –  ( – )
14:10 Välierä B1 – A2  –  ( – )
15:00 Välierä A1 – B2  –  ( – )
16:00 Pronssiottelu  –  ( – )
17:00 Finaali  –  ( – )

Pelipaikka: Tikkurilan Urheilutalo

[gmap addr=”Läntinen Valkoisenlähteentie 52-54 Vantaa”]Urheilutalo[/gmap]

on

Sunnuntai 22.4
VALO – Zenith 2-1 (2-1)
0-1 07.50 Aiho (Noronen)
1-1 09.00 Sinkkonen (Kurvinen)
2-1 10.53 Tetri

YlöR – FC Kiffen 3-1 (0-0)
0-1 16.51 Ollikainen (P.Riikonen)
1-1 20.38 V.Parviainen (Vartiainen)
2-1 21.03 Puonti (Niskala)
3-1 23.33 Niskala (V.Parviainen)

Zyklon – PiPS 5-0 (2-0)
1-0 02.10 A.Mikkonen (Murto)
2-0 04.57 o.m.
3-0 14.39 Mäkiaho (J.Mikkonen)
4-0 19.44 Murto (Mäkiaho)
5-0 20.41 A.Mikkonen (Hautamo)

GFT – PoPo 10-1 (3-0)
1-0 04.15 Nybäck (Karvosenoja)
2-0 08.14 Ilmoniemi (Nummenmaa)
3-0 11.45 Ilmoniemi (Turunen)
4-0 12.11 Nybäck
5-0 13.18 Marin (Ilmoniemi)
6-0 17.00 Nummenmaa
7-0 18.00 F.Francisco (Louekari)
8-0 18.26 F.Francisco (Marin)
8-1 19.40 P.Anttila (Ruuth)
9-1 20.15 F.Francisco (Jokio)
10-1 23.01 F.Francisco (Nummenmaa)

1. välierä: VALO – GFT 3-2 rp 0-0 (0-0)
rp-kilpailu:
0-1 Nybäck
1-1 Simula
1-2 Jokio
2-2 Paavola
3-2 Kurvinen

2. välierä: YlöR – Zyklon 2-4 rp 2-2 (1-1)
0-1 07.37 Mäkiaho (Kuhta)
1-1 10.49 Kaivoluoto (Kaasinen)
1-2 18.16 A.Mikkonen (Mäkiaho)
2-2 23.06 Niskala
rp-kilpailu:
0-1 Sairomaa
0-2 J.Mikkonen

Pronssiottelu: GFT – YlöR 4-3 rp 1-1 (0-0)
1-0 15.54 Nummenmaa (Nybäck)
1-1 16.30 Puonti
rp-kilpailu:
2-1 Marin
2-2 Vartiainen
3-2 Nybäck
3-3 Niskala
4-3 Jokio

Loppuottelu: VALO – Zyklon 6-0 (1-0)
1-0 10.44 Simula (Tetri)
2-0 16.07 Simula (Tetri)
3-0 17.21 Saastamoinen (Kurvinen)
4-0 17.47 Tetri
5-0 18.53 Tetri (L.Kåhre)
6-0 23.18 Kurvinen (Saastamoinen)

on

KKI35 SM-lopputurnauksen lauantain ottelut
VALO – Zyklon 6-4 (3-0)
1-0 00.42 Tetri (Nevanperä)
2-0 08.00 Nevanperä (6m)
3-0 09.52 Nevanperä (M.Nurmi)
4-0 13.10 Virrantuomi (Simula)
4-1 16.37 Kuhta (Sairomaa)
5-1 17.31 Sinkkonen
5-2 19.13 Hautamo (Murto)
5-3 19.47 Kuhta
6-3 20.20 M.Nurmi (Virrantuomi)
6-4 22.32 M.Nurmi (Ihalainen)

YlöR – GFT 1-1 (1-1)
1-0 06.03 Vartiainen (Niskala)
1-1 09.44 Marin

Zenith – PiPS 6-2 (3-0)
1-0 02.27 Noronen
2-0 03.03 Noronen (Kammonen)
3-0 10.10 Aiho (Kaitosaari)
4-0 14.33 Säilä (Noronen)
5-0 15.59 Pohjansaro (Kaitosaari)
6-0 19.13 Noronen
6-1 23.05 Huhtala (K.Lehtonen)
6-2 23.56 Jo.Leppänen (Ali-Rantala)

FC Kiffen – PoPo 8-0 (4-0)
1-0 03.18 P.Riikonen
2-0 09.09 Aledin (P.Riikonen)
3-0 10.17 Leinonen
4-0 11.45 Leinonen
5-0 15.44 Hämäläinen (Aledin)
6-0 18.46 P.Riikonen (Ollikainen)
7-0 20.07 Kauppinen (Leinonen)
8-0 23.06 Kauppinen (Leinonen)

PiPS – VALO 0-7 (0-3)
0-1 00.24 M.Nurmi (Nevanperä)
0-2 01.24 Tetri (Simula)
0-3 10.56 Tetri (Sinkkonen)
0-4 15.14 Tetri (L.Kåhre)
0-5 17.47 Tetri (Tainio)
0-6 19.52 Virrantuomi (Tetri)
0-7 20.24 Nevanperä (Ignatius)

PoPo – YlöR 3-14 (0-6)
0-1 02.15 Kaasinen
0-2 02.32 M.Parviainen (Hiltunen)
0-3 04.36 M.Parviainen (V.Parviainen)
0-4 06.15 Kaivoluoto (Kaasinen)
0-5 06.44 Niskala (Kaivoluoto)
0-6 11.26 Vartiainen
0-7 14.40 Niskala (Kaasinen)
0-8 15.11 Kaivoluoto (Niskala)
0-9 16.07 Niskala
0-10 16.17 Kaasinen (Hiltunen)
0-11 17.02 Hiltunen (Kaasinen)
0-12 17.18 Kaivoluoto (Niskala)
1-12 18.07 Lousa (Iivanainen)
2-12 21.57 Lousa (P.Anttila)
2-13 22.31 Jokijärvi (6m)
2-14 22.57 Räisänen (M.Parviainen)
3-14 23.02 Iivanainen

Zyklon – Zenith 2-1 (0-0)
1-0 19.42 A.Mikkonen
2-0 19.52 Kuhta (Tupitsa)
2-1 20.01 Noronen (Säilä)

GFT – FC Kiffen 2-0 (1-0)
1-0 08.37 F.Francisco (P.Ojalehto)
2-0 20.00 P.Ojalehto

on
VALOn ikämiesten Suomen mestarit Mestaruudet
Heinonen Markku  (manageri) -67 29
Tetri Mika -68 20
Tuomi Kimmo -69 20
Vahlsten Juha -66 18
Koskinen Juha -66 16
Saarelma Harri -68 16
Korg Marko -72 15
Kåhre Lars  (mv) -74 14
Nurmi Miikka -68 13
Ignatius Marko -67 12
Paavola Tommi -65 12
Väyrynen Mika -65 12
Turunen Jari -67 10
Luolavuo Kai -59 9
Nevanperä Pasi -72 9
Karvinen Juha -66 8
Kinnunen Pasi -71 8
Lokki Sampo -75 8
Virrantuomi Tero -72 8
Järvinen Mikko -73 7
Markkanen Mika  (mv) -66 7
Simula Mikko -73 7
Ihalainen Jarkko  (mv) -70 6
Lillsund Tom -67 6
Myllyniemi Jani -73 6
Paavilainen Olavi  (mv) -47 6
Pylkkänen Olli-Pekka -67 6
Tyysteri Tomi -72 6
Leinonen Tuomas -75 5
Maakannas Timo -74 5
Mäenpää Ari -69 5
Nurmi Jukka -76 5
Rautiainen Timo  (mv) -63 5
Tuisku Leo -69 5
Virolainen Kaapo  (valmentaja) -77 5
Hupponen Timo -71 4
Häikiö Jarkko (mv) -77 4
Kankkunen Kaarlo -71 4
Karvosenoja Niko  (mv) -71 4
Laine Janne -74 4
Nybäck Timo -76 4
Riikonen Pekka -65 4
Römark Jeppe -76 4
Saastamoinen Isto -65 4
Vasara Vesa -76 4
Yli-Juuti Erkki -68 4
Gulo Alexey -73 3
Juntunen Miika -64 3
Loikas Seppo  (mv) -61 3
Lundström Ari -64 3
Mårtensson Timo -62 3
Oustimenko Ruslan -73 3
Rahimi Bouchaib -72 3
Talvitie Tuomas -71 3
Tamminen Tapio -69 3
Aksentjeff Kai -65 2
Dankov Ivo -74 2
Fadeichev Andriy -73 2
Granholm Johnny -74 2
Halme Jarmo -64 2
Hammarén Joni -69 2
Hiltunen Jouni -71 2
Hirn Riku -72 2
Laitinen Ilkka  (mv) -63 2
Makov Maksim -79 2
Mattila Esa -76 2
Miettinen Jouni -65 2
Nyholm Robin -63 2
Paukku Reijo -68 2
Pihlaja Jarmo -65 2
Rasimus Pasi -62 2
Sinkkonen Jonni -74 2
Tainio Tero -77 2
Tehari Mohamed -65 2
Thiel Muñoz Adriano -78 2
Väänänen Ville  (huoltaja) -80 2
Wickström Mika -65 2
Airaksinen Marco -70 1
Ekroth Johan -74 1
Eloneva Jari -72 1
Eskola Jussi -73 1
Fredo Getulio -54 1
Haapimaa Petri -76 1
Happonen Yrjö -70 1
Hautamo Oso  (mv) -73 1
Hiekka Mika -72 1
Hietanen Juuso -77 1
Ingves Kaj-Christer  (mv) -70 1
Kallijärvi Jarno -78 1
Kamppuri Antti -76 1
Kanerva Juha -65 1
Kansikas Tuomas -81 1
Kantee Juhani -69 1
Karppanen Aki -71 1
Kivinen Vesa -62 1
Koistinen Jussi  (mv) -76 1
Konjevic Ante -71 1
Kretov Anatolii -76 1
Kujanpää Petri -72 1
Kurkaa Paavo -80 1
Kurvinen Jani -76 1
Kåhre Markus  (mv) -69 1
Lakkakorpi Sami -75 1
Lehtimäki Olli -80 1
Lehto Kai -65 1
Lempinen Timo -64 1
Lingman Tommi -67 1
Manninen Jari -64 1
Marttinen Niko -73 1
Mattsson Lars -64 1
Mikkonen Mika -64 1
Muhonen Mika -64 1
Ollikainen Jarkko  (mv) -79 1
Ollikainen Jarno -69 1
Raatikainen Markku -65 1
Rantala Juho -74 1
Saarela Antti -75 1
Sandvik Tomi -71 1
Sartama Ville -68 1
Sergejeff Tommi -79 1
Sihvola Joni -70 1
Simonen Timo -73 1
Soiniemi Kari -72 1
Säilä Juhani -69 1
Särs Kennet -73 1
Tarkkio Kimmo -66 1
Tienhaara Marko -70 1
Tolonen Petri -68 1
Tupitsa Jari -71 1
Turunen Ilkka -80 1
Törmänen Tatu -73 1
Vaahto Jyrki -62 1
Virtanen Vesa-Pekka -77 1
Yrjänä Kalle -78 1

on

Futsalin KKI35 SM-lopputurnaus pelataan Vantaaan Tikkurilan urheilutalossa tulevana viikonloppuna. Puolustavan Suomen mestari VALOn lisäksi mitaleista taistelevat Ylöjärven Ryhti, Piikkiön Palloseura, PoPo Kotkasta, GFT Espoosta sekä helsinkiläisjoukkueet Kiffen, Zenith ja Zyklon.

Otteluohjelma:
Lauantai 21.4
klo 12.00 VALO – Zyklon
klo 12.50 YlöR – GFT/-35
klo 13.40 Zenith – PiPS
klo 14.30 Kiffen – PoPo
klo 15.20 PiPS – VALO
klo 16.10 PoPo – YlöR
klo 17.00 Zyklon – Zenith
klo 17.50 GFT/-35 – Kiffen

Sunnuntai 22.4
klo 10.30 VALO – Zenith
klo 11.20 YlöR – Kiffen
klo 12.10 Zyklon – PiPS
klo 13.00 GFT/-35 – PoPo
klo 14.10 Välierä 1
klo 15.00 Välierä 2
klo 16.00 Pronssiottelu
klo 17.00 Loppuottelu