Monthly Archives helmikuu 2015

KKI35 futsalin SM-lopputurnaus – sunnuntain tulokset ja pistepörssi

Category: Vanhemmat

VALO – PJK  3-1 (1-1)
10.10 1-0 Harri Saarelma (Tommi Paavola)
11.14 1-1 Rami Naulo
17.51 2-1 Adriano Thiel Muñoz (Juha Vahlsten)
20.58 3-1 Sampo Lokki (Adriano Thiel Muñoz)

MaKu – Zenith  4-1 (4-0)
02.16 1-0 Petri Kovalainen (Janne Mattila)
04.19 2-0 Mika Helin (Ville Laitinen)
08.28 3-0 Sami Salmi (Tero Katajanheimo)
11.13 4-0 Bengt Henriksson (Mika Helin)
22.05 4-1 Veijo Kammonen (Toni Pohjansaro)

GFT – LPS  3-2 (3-0)
01.38 1-0 Panu Kuusela (Miro Kurvinen)
04.05 2-0 Panu Kuusela (Teemu Terho)
10.44 3-0 Miika Marin (Fernando Goncalves)
19.39 3-1 Jarkko Suominen
22.07 3-2 Jarkko Suominen (Janne Suvensalmi)

YlöR – KaVo  3-4 (2-2)
03.37 1-0 Miika Saarenrinne (Sami Vartiainen)
07.02 2-0 Tuomo Muuttoranta (Sami Vartiainen)
08.14 2-1 Reza Rouh-Gandom (6 m)
10...

Read More

KKI35 futsal SM-lopputurnaus – lauantain tulokset

Category: Vanhemmat

Lauantai, 14.2.2015

VALO – GFT 4-4 (2-1)

07.08 1-0 Pasi Nevanperä (Adriano)
07.40 1-1 Pauli Ojalehto (6 m)
11.57 2-1 Mika Tetri (Lasse Kåhre)
13.31 3-1 Bouchaib Rahimi (Pasi Nevanperä)
13.50 3-2 Panu Kuusela
15.02 4-2 Kimmo Tuomi (Marko Korg)
17.22 4-3 Risto Salmi (Pauli Ojalehto)
20.02 4-4 Vesa Pahkamaa (Roope Heilala)

MaKu – YlöR 7-0 (3-0)

08.01 1-0 Tero Katajanheimo (Janne Mattila)
08.44 2-0 Mika Helin (10 m)
09.44 3-0 Mika Helin
12.25 4-0 Bengt Henriksson (Sami Salmi)
16.15 5-0 Mika Helin
20.28 6-0 Ville Vänskä (Sami Salmi)
21.26 7-0 Mika Helin (6 m)

PJK – LPS 4-3 (2-2)

01.19 0-1 Akseli Tuomivaara (Antti Kippola)
06.09 1-1 Jan Hiltunen
08.05 1-2 Mika Telinkangas (Sami Kaalikoski)
11.54 2-2 Mika Paananen (Marko Huitula)
16.35 2-3 Pekka Haapimaa (Arpad Mester)
22...

Read More

KKI35 SM-lopputurnaus lähestyy

Category: Uutiset

Puolustava Suomen mestari VALO järjestää KKI35 SM-lopputurnauksen Vantaan Tikkurilan Trio Sport Centerin urheiluhallissa lauantaina 14. ja sunnuntaina 15. helmikuuta 2015.

Urheiluhalli sijaitsee Tikkurilan urheilupuistossa, osoite Läntinen Valkoisenlähteentie 52.

Osallistuvat joukkueet:

Golden Futsal Team, Espoo
Kangasalan Voitto
Laajasalon Palloseura, Helsinki
Marmiksen Kuula, Helsinki
Pirkkalan Jalkapalloklubi
Vantaan Veturi – Vandas Lokomotiv
Ylöjärven Ryhti
Zenith, Helsinki

Lopputurnauksen lohkojako

Lohko A Lohko B
A1 VALO B1 MaKu
A2 GFT B2 YlöR
A3 PJK B3 Zenith
A4 LPS B4 KaVo

Otteluohjelma

Lauantai, 14.2...

Read More